Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Вибуховик 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вибуховика 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила ведення підривних робіт під час будівництва унікальних будов і споруд, цінних угідь, на крутоспадних схилах, поблизу магістральних залізниць та автомобільних доріг, під час забивання паль вибухом, посадки насипів на мінеральне дно та інших найскладніших роботах; правила підривання для подрібнювання металу, гарячих масивів, під час криголамних і підводних робіт, для обвалення будов і будівельних конструкцій; порядок спорядження торпед і виготовлення зарядів для торпедування свердловин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні підривні роботи під час будівництва унікальних споруд, урізання в діючі споруди; визначає число, розміщення і глибину шпурів, монтує електропідривну мережу. Виконує підривні роботи поблизу фундаментів унікальних будов, постійних підземних комунікацій, діючих тунелів, метрополітенів, магістральних залізниць та автомобільних доріг, ліній електропередач, газо- і нафтопроводів, мостів, що будуються. Підриває заряди на крутоспадних схилах, під час днозаглиблювальних робіт, посадки насипів на мінеральне дно, ліквідації перегородок, забивання паль, підривання криги в період льодоходу, реконструкції доменних і мартенівських цехів. Виконує підривні роботи для обвалення будов і споруд. Здійснює спорядження торпед, опускання їх у свердловини і підривання.

Спеціалізація
За наявності Єдиної книжки майстра-вибуховика професію найменувати "Майстер-вибуховик. Помічники підривників, що доставляють вибухові матеріали, тарифікуються за 2 розрядом, а при одночасній участі під керівництвом підривника у виконанні комплексу робіт щодо підготовки до підривання шпурів, свердловин, мінних камер - за 3 розрядом.