Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Слюсар з обслуговування бурових 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з обслуговування бурових 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкційні особливості обладнання і приладів; технологічну послідовність та організацію праці під час ремонту, складання і монтажу обладнання та установок; правила експлуатації обладнання бурових установок, усі види матеріалів, які застосовуються під час ремонту; способи визначення передчасного спрацювання деталей, статичне та динамічне балансування машин та агрегатів; способи відновлення спрацьованих деталей; загальні поняття про технологічний процес буріння свердловин на нафту, газ, термальні, йодобромні води та інші корисні копалини.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає, випробовує та обслуговує різні агрегати і бурові установки, а також системи пневмокерування та їх блокувальні пристрої, комплекс механізмів для автоматичного спуску та підйому інструменту, противикидне обладнання та установки для його керування, автоматичні бурові ключі, контрольно-вимірювальні прилади, блоки приготування розчину, лебідки і вантажопідйомні крани. Бере участь у роботах зі спуску обсадних колон і обладнання устя свердловин, складання та установлення устєвої та фонтанної арматури, з монтажу, демонтажу та здавання в експлуатацію обладнання бурових установок.

Спеціалізація
У разі обслуговування бурових установок експлуатаційного та глибинного розвідувального буріння на нафту та газ на установках типу БУ-16ОД, БУ-6500, БУ-8000 тощо.