Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з добування нафти й газу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з добування нафти й газу 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес видобування нафти, газу, газового конденсату, закачування та відбирання газу; технічну характеристику і будову підземного та наземного обладнання; види підземного і капітального ремонтів свердловин; методи дослідження свердловин та інтенсифікації видобування нафти і газу; будову та правила експлуатації посудин, які працюють під тиском; монтажні та принципові схеми апаратури, автоматики і телемеханіки; основи радіотехніки, електротехніки, автоматики і телемеханіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес за всіма способами видобування нафти, газу, газового конденсату, закачування та відбирання газу і проводить геолого-технічні заходи щодо підтримання та поліпшення режиму роботи свердловин. Здійснює роботи щодо освоєння та виведення на режим роботи свердловин і електрозаглибних відцентрових насосів продуктивністю до 500 куб.м/добу. Налагоджує запальні пристрої факельних систем, обслуговує установки комплексної підготовки газу, очищення та осушення газу, нагнітальних свердловин за умовами використання методу підтримання пластового тиску із закачуванням газу високого тиску до 15 МПа (150 кгс/кв.см) або водогазової дії. Керує роботами з монтажу і демонтажу простого і середньої складності нафтогазопромислового обладнання, установок, механізмів, контрольно-вимірювальних приладів і комунікацій. Бере участь у роботах з приймання свердловини після підземного і капітального ремонтів. Готує свердловини для проведення випробувань. Визначає характер неполадок у наземному і підземному обладнанні, в роботі засобів автоматики і телемеханіки за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Заміняє несправні блоки місцевої автоматики, проводить дрібні ремонти. Визначає причини неполадок та усуває нескладні пошкодження в силовій та освітлювальній мережі, пускорегулювальній апаратурі та електродвигунах. Керує операторами нижчої кваліфікації. Організовує роботи щодо підготовки об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період. Несе матеріальну відповідальність за збереження майна установки комплексної підготовки газу, продуктів технологічного процесу та виробництва (нафти, газу, газового конденсату). Забезпечує постійний контроль та безперебійну роботу посудин, що працюють під тиском, водогрійного обладнання, установок регенерації інгібіторів.