Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Машиніст промивального агрегату 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста промивального агрегату 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації автомобіля або трактора, промивального насоса, арматури та устаткування свердловин; технологічний процес промивання, опресовування свердловин, закачування хімреагентів, кислот та лугів у свердловину; фізико-хімічні властивості бурового розчину, хімреагентів, кислот, лугів, правила поводження з ними; слюсарну справу в обсязі виконуваних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує промивальні та кислотні агрегати, змонтовані на тракторі або на шасі автомобіля, а також на стаціонарній рамі. Готує агрегат до роботи на об'єкті. Здійснює обв'язку (приєднання) агрегату з устям свердловини за технологічною схемою. Проводить монтаж і демонтаж, обв'язку та опресовування ліній високих і низьких тисків. Обслуговує механізми з промивання, опресовування та дренажування вибою свердловин. Закачує хімічні реагенти, кислоту та луг, що застосовуються для оброблення свердловин. Бере участь у технологічному процесі з хімічного оброблення привибійної зони свердловини і проведенні тампонажних робіт. Стежить за витрачанням бурового розчину, хімічних реагентів та роботою механізмів агрегата. Керує автомобілем або трактором. Заправляє автомобіль або трактор. Проводить поточний ремонт механізмів агрегата, автомобіля або трактора. Бере участь у перекачуванні хімреагентів та інших рідин.

Спеціалізація
У разі роботи на промивальних і кислотних агрегатах з робочим тиском понад 15 МПа (150 кгс/кв.см).