Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Машиніст з цементування свердловин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технічний процес буріння і видобування нафти, газу та інших корисних копалин; конструкцію свердловин; технічні характеристики і призначення цементувальних агрегатів, правила експлуатації і догляду за ними; будову і взаємодію вузлів агрегату; види різьби труб високого тиску; схему обв'язки обладнання цементувального агрегату під час проведення робіт на бурових; фізико-хімічні властивості цементних розчинів, способи приготування; методи регулювання консистенції; визначення моменту закінчення тужавіння цементу; технологічний процес цементування свердловин і гідропіскоструминної перфорації пласта; види ремонтів агрегата; слюсарну справу в межах виконуваної роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує технологічне обладнання цементувального агрегату тиском до 15 МПа (150 кгс/кв.см включно). Готує агрегат до виїзду на бурову для проведення цементування, гідророзриву пласта. Установлює цементувальні агрегати, складає і розбирає, обв'язує та опресовує лінії високого та низького тиску. Виконує роботи з цементування гідравлічного розриву пласта, промивання свердловин, нагнітання ізотопів, гідропіскоструминної перфорації і заглушення свердловин. Опресовує обсадні колони, бурильні труби, маніфольди фонтанної арматури. Виконує роботи із нагнітання нафти і кислоти в свердловину для солянокислотної або нафтової ванни. Виконує тампонажні роботи під тиском. Усуває несправності, що виникають в процесі роботи цементувального агрегата. Визначає момент закінчення цементування. Виконує профілактичні і поточні ремонти технологічного обладнання агрегата. Стежить за витратами рідини, яка нагнітається в свердловину. Оформлює документацію на виконані роботи.