Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор дезінсекційних установок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора дезінсекційних установок 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила і організацію проведення дезінсекції об'єктів за допомогою установок усіх типів; правила регулювання процесу фумігації; будову, конструктивні особливості дезінсекційних установок усіх типів, принципову гідропневмогазову комбіновану схему; правила безпеки праці під час експлуатації радіаційних установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес фумігації і радіаційної дезінсекції зерна у складах, елеваторах, зернопереробних підприємствах та інших об'єктах за різних атмосферних умов (температурі, вологості) фумігаційними установками і радіаційними дезінсекторами. Обслуговує, спостерігає та контролює роботу установок і систем автоматизації. Керує установками в автоматичному режимі. Установлює газорозподільні системи всередині об'єкта, готує балони та інші місткості з отрутохімікатами та підключає їх до пневмогазової системи. Контролює вміст фумігантів у знезаражувальному об'єкті в період експозиції. Регулює кількість фуміганта, що подається на об'єкт. Виявляє, усуває та запобігає відмовам у пневмогазовій системі установок.