Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Налагоджувальник контрольно-вимірювальних вагонів 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією налагоджувальника контрольно-вимірювальних вагонів 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми, конструкцію і режими роботи апаратів, приладів, машин і механізмів вагонів, які обслуговуються; конструкцію верхньої будови колії і штучних споруд, установлені Держстандартом габарити наближення будов і рухомого складу; правила налагодження, регулювання та утримання устаткування, яке обслуговується; способи виявлення несправностей і їх усунення; правила розшифрування результатів контролю, визначення несправностей контролюючих об'єктів та норми їх оцінки за показаннями контрольно-вимірювальних приладів; фотохімію; електротехніку; електроніку; порядок ведення технічної документації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує, регулює, обслуговує контрольно-вимірювальну і реєстраційну апаратуру, прилади машин і механізмів, різні пристрої та оснащення дефектоскопних, колієвимірювальних, колієобслідувальних, габаритообслідувальних вагонів, вагонів-лабораторій з метою забезпечення їх безперебійної роботи; у разі виконання робіт з розшифрування дефектограм з обслуговуванням нової електронно-акустичної апаратури та електронної апаратури на мікросхемах, комп'ютерних засобів. Контролює стан і виявляє несправності залізничної колії та інших залізничних об'єктів за допомогою контрольно-вимірювальної і реєструючої апаратури й механізмів, які знаходяться у контрольно-вимірювальних вагонах. Розшифровує результати контролю. Контролює правильність їх роботи та усуває несправності, які виникають у процесі експлуатації. Складає і веде технічну документацію.