Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Готувач бурового розчину 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача бурового розчину 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про фізико-хімічні властивості глин, обважнювачів і хімічних реагентів; технічні характеристики і принцип дії, правила експлуатації механічних і гідравлічних глиномішалок, приводних механізмів та іншого обладнання глинозаводів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує, обважнює і проводить хімічне оброблення бурових розчинів. Відкачує розчини в запасні амбари і розчиновози. Підбирає режим роботи насосів під час приготування і нагнітання розчину. Бере участь в опресовуванні насосів і ліній високого тиску, в профілактичному і поточному ремонті насосів та іншого обладнання, встановленого на глинозаводі або буровій.