Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник одержання лаків та емалей на полімеризаційних смолах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника одержання лаків та емалей на полімеризаційних смолах 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес; технологічну схему дільниці, яка обслуговується; принцип роботи, будову основного та допоміжного устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів; правила розтарювання колоксиліну, обслуговування камери розігрівання сировини; правила відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес одержання нітроцелюлозних і терпено-колоксилінових лаків, спиртових лаків і палітур та виконує окремі стадії технологічного процесу одержання леткосмоляних лаків, емалей та ґрунтів на полімеризаційних смолах (перхлорвінілові, вініфлексові, ефірцелюлозні тощо) під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує устаткування, продуває інертним газом. Розтарює колоксилин, розігріває застиглі види сировини. Під час виробництва лаків і палітур: завантажує, дозує сировину у процесі стандартизації. Перекачує або передавлює готовий продукт в відстійники. Відбирає проби для проведення аналізів.