Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Мийник літальних апаратів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: типи повітряних суден, що обслуговуються, технологію миття та очищення їх зовнішньої та внутрішньої обшивки, також в умовах низьких температур; правила поводження з лакофарбовими покриттями і внутрішньою обробкою повітряних суден під час миття та очищення їх від бруду; запобіжні заходи під час миття та прибирання в кабіні екіпажу, біля аварійних люків тощо; склад (дозування) розчинів (емульсій), мийних рідин; правила приготування миючих засобів і поводження з ними; властивості розчинів і розчинників, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Миє та очищає зовнішню обшивку повітряних суден IV класу; прибирає та миє всередині повітряні судна всіх типів за усіма видами регламентних робіт (крім повітряних суден I-II класу на періодичних регламентах). Миє, очищає та прибирає туалетні кімнати, підлоги, крісла, вікна із застосуванням хімічних засобів. Замінює засоби комфорту побутового обладнання (штори, килими, чохли тощо) на повітряному судні, виконує їх дрібний ремонт. Готує різні миючі засоби. Оформлює встановлену документацію.