Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електромонтажник-схемник 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила монтажу простих схем за шаблоном та взірцем; найменування, призначення та спосіб застосування найпростішого слюсарного та електромонтажного інструменту і пристроїв; правила різання, правлення та зачищення ізоляції провідників; призначення найпростіших електричних машин; заходи з роботи прокладання провідників; способи виготовлення гнучкого монтажу; елементарні основи знань з електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує допоміжні роботи, пов'язані з монтажем електросхем, вузлів та виробів. Ріже захисні та маркувальні трубки й проводи в розмір на пневматичних, механічних та ручних ножицях за упором або взірцем. Зачищає проводи та встановлює кабельні наконечники. Виготовляє скоби, хомутики та кабельні наконечники невеликого розміру; розмічає із застосуванням простих шаблонів. Фарбує провідники у встановлені кольори. Ізолює провідники та маркує кабелі.

Приклади робіт
Бирки картонні - виготовлення. Бензоелектричні агрегати - розроблення провідників перед паянням для магнітного підсилювача та дроселя. Деталі пускорегулювальної апаратури прості - виготовлення. Корпуси запобіжників - установлення плавкої вставки. Шафи релейні - встановлення втулок та скоб.