* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Старший бортовий оператор авіаційного загону", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва бортового оператора авіаційного загону цивільної авіації. Стаж роботи за професією бортового оператора авіаційного загону - не менше 5 років. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції; керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), що регламентують роботу із забезпечення радіозв'язку повітряного судна цивільної авіації; правила перевезення та збереження вантажів, пошти та багажу, положення про службу бортових операторів; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації України; устаткування вантажної кабіни (багажних відсіків) повітряного судна та експлуатування його відповідно до керівництва з льотної експлуатації; правила завантаження, розміщення і кріплення вантажів, порядок оформлення необхідної документації; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує, організовує та планує виробничу діяльність, професійне навчання бортових операторів. Бере участь у роботі кваліфікаційної комісії з атестації бортових операторів. Виконує перевірку практичної роботи бортового оператора на землі та у польоті. Оформлює за результатами перевірок відповідні документи та розроблює заходи з підвищення професійної майстерності бортових операторів. Організовує вивчення з особовим складом документів, що регламентують роботу бортових операторів. Здійснює контроль за правильним та своєчасним оформленням перевізної документації, за наявністю та справністю швартовного та побутового обладнання на повітряних суднах, вивчає та впроваджує передовий досвід роботи.