Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Пресувальник секцій, котушок та ізоляційних деталей електричних машин і апаратів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника секцій, котушок та ізоляційних деталей електричних машин і апаратів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження пресів та прес-форм, режими пресування виробів; основні властивості матеріалів пресованих виробів; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує та випікає секції, котушки та деталі безкорпусної ізоляції в спеціальних прес-формах на пресах з механічними, гідравлічними та пневматичними приводами. Прогріває з подальшим охолодженням для придання виробу необхідної жорсткості. Регулює температуру та тиск за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.

Приклади робіт
Котушки якорів машин постійного струму - обпресування. Котушки статорної обмотки та стрижні роторні - пресування. Осердя полюсів електричних машин та перетворювачів - пресування. Стрижні машин постійного струму - пресування.