Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обмотувальник елементів електричних машин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обмотувальника елементів електричних, машин 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: інструменти та пристрої, які застосовує в процесі дороблювальних операцій; способи заготовлення та укладання секцій у пази; кругові схеми з'єднання хвильової та петльової обмоток; властивості ізоляційних матеріалів; основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обмотує прості елементи електричних машин. Розмічає відстань за пазами та колектором. Установлює фазні прокладки та обрізає кінці. Надягає ізолюючі трубки на кінці котушкових груп. З'єднує обмотки статорів за схемами. Розбиває обмотки на групи, обробляє лобові частини обмотки. Укладає секції у пази.

Приклади робіт
Ротори електричних машин - обмотування м'якими секціями. Ротори, якорі, статори - розмотування зі зберіганням проводу. Статори вибухобезпечних електродвигунів - обмотування різновитковими секціями. Статори мікродвигунів - обмотування. Якорі машин для електрокарів - намотування.