Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник трансформаторів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботе або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника трансформаторів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: креслення, схеми та технологічний процес першого, другого, третього складання силових трансформаторів, сухих малої потужності та з алюмінієвими обмотками; будову, принцип робота та призначення трансформаторів, які складає; пристрої для насадки обмоток; устаткування, яке використовується складальником у процесі складання; технологію паяння відводів, установлення активної частини трансформатора у бак; перевірку ізоляційних відстаней; правила перевірки якості складальних робіт після кожного складання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю 100-6300 кВА, напругою 6-10 кВ. Виконує роботи зі складання силових трансформаторів з алюмінієвими обмотками потужністю до 6300 кВА і напругою 15, 20, 27, 33, 35 кВ. Складає сухі трансформатори малої потужності, трансформатори із шихтованим та витим магнітопроводом і феритовим осердям. Виконує повне складання трансформаторів для зварювальних машин.