Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Контролер у виробництві електроізоляційних матеріалів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера у виробництві електроізоляційних матеріалів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: Державні стандарти та технічні умови на сировину, напівфабрикати та готову продукцію; методи приймання матеріалів, які випускаються; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; будову та принцип дії високовольтних установок; правила зважування; причини виникнення браку, способи його запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає та контролює шарові пластики, склопластики, гнучкі діелектрики, формувальні та прокладальні міканіти, мікастрічки, слюдяніти, слюдопласти, плівкоелектрокартон, бакелізований папір, лаки, компаунди та емалі. Випробовує електроізоляційні матеріали на пробивну напругу на високовольтних установках потужністю понад 15 кВт. Контролює в'язкість та щільність лаків, компаундів та емалей за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Визначає нагрію стійкість плівкоелектрокартону та шарових пластикатів. Здійснює хімічний аналіз на визначення кислотної кількості лаків та компаундів. Зважує наважки для визначення відсоткового вмісту компонентів. Визначає щільність та водопоглинання шарових пластикатів та склопластикатів. Контролює товщину та габарити матеріалів контрольно-вимірювальними інструментами. Запобігає брак, виявляє його причини та складає акти на брак.