Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник плавлення 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника плавлення 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва продукту; суть технологічного процесу; технологічний режим і правила регулювання процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів, технологічного палива і допоміжних матеріалів; будову і принцип роботи устаткування і приладів, які обслуговуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес плавлення у плавильних котлах та електропечах. Дозує сировину в приймальний бункер плавильного апарата, обігріває плавильний апарат перегрітою парою або топковими газами, стежить за рівнем розплавленої сировини та підтримує задану температуру плавлення, відстоює або фільтрує продукт. Уловлює гази, які виділяються, герметизує апаратуру, продуває збірники та комунікації інертним газом, обігріває збірники та комунікації. Перекачує рідкий продукт та передає його на інші технологічні операції або затарює. Контролює хід технологічного процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та зовнішнім виглядом продукту. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного регламенту та усуває їх. Обслуговує дробарки, плавильні апарати різних типів; відстійники, фільтри, насоси, газодувки, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади та запірнореґулюючі пристрої. Готує устаткування до ремонту.

Приклади робіт
Ведення процесу плавлення нафталіну.