* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник приготування емульсій 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу нанесення ізоляційних шарів; будову, принцип роботи устаткування; основні властивості складових компонентів та їх взаємодію; вимоги до якості грунтів та емульсій; методи визначення якості та готовності продукції; схему комунікацій; прийоми роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування поліакриламідної або латексної емульсії, нітрогрунту та основного фарбового ґрунту для ґрунтування пергамінового та гліфталевого лінолеуму у різних типах змішувальних апаратів-вібромлинах, змішувачах, вальцях та фарботерках, а також веде технологічний процес приготування стійких та високодисперсних емульсій під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує до роботи змішувальні апарати, ємкості, мірники, дозувальні пристрої, інструмент та обладнання. Підвозить і дозує складові компоненти-пігменти, масла, клеї, пом'якшувачі, розчинники, розріджувачі та наповнювачі згідно з заданою рецептурою. Завантажує компоненти в змішувальні апарати у встановленій послідовності і ретельно їх перемішує до одержання однорідної маси заданої консистенції. Регулює температуру змішування і тривалості циклу. Передає масу в апарати відповідно до встановленого технологічного режиму оброблення. Контролює технологічний процес візуально або за контрольно-вимірювальними приладами. Відбирає проби, визначає ступінь готовності та провадить контроль якості продукції. Вивантажує ґрунти або емульсії в ємкості і передає в ґрунтувальне відділення або на нітролінію.