Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту устаткування розподільних пристроїв 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрослюсаря з ремонту устаткування розподільних пристроїв 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок проведення профілактичних і ремонтних робіт на діючому устаткуванні і апаратурі розподільних пристроїв, порядок приймання в експлуатацію і принцип роботи вимірювальних і силових трансформаторів всіх типів і потужностей; основні параметри, технічні характеристики, конструкції і класифікацію високовольтних вводів всіх напруг для електричних апаратів і пристроїв постійного і змінного струму; ознаки пошкодження окремих елементів розподільних пристроїв, магнітопроводів, обмоток, перемикаючих пристроїв, силових і вимірювальних трансформаторів, високовольтних вводів, повітряних вимикачів, роз'єднувачів, повітропідготовних установок та їх деталей; методи сушіння, регенерації, очищення, дегазації та азотування трансформаторного масла; методи сушіння силових і вимірювальних трансформаторів; основні технічні характеристики ремонтно-монтажних засобів і пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів, що застосовуються під час ремонту устаткування; порядок організації і роботи бригади; нормування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні і відповідальні роботи з ремонту і реконструкції устаткування розподільних пристроїв електростанцій і підстанцій напругою 500 кВ включно з частковою або повною заміною елементів. Ремонтує за кресленнями та розрахунками вимірювальні, силові сухі та масляні спеціальні трансформатори і автотрансформатори всіх типів і потужностей із застосуванням складного інструменту, спеціальних ремонтно-монтажних пристроїв, точних засобів вимірювань і захисних засобів. Ремонтує високовольтні вводи всіх конструкцій напругою 330 кВ і вище із частковою або повною зміною ущільнень. Займається дегазацією і азотуванням трансформаторного масла на дегазаційній установці для заливання трансформаторів, обладнаних плівковим та азотним захистом. Обслуговує і ремонтує технологічні установки з дегазації і азотування масла, осушення повітря і виморожування парів вологи. Організовує роботи з розбирання, ремонту, складання устаткування і його налагодження, а також із налагодження ремонтних пристроїв, такелажних засобів.

Приклади робіт
Автотрансформатори і трансформатори 150 - 500 кВ - капітальний ремонт зі зміною обмоток, ремонтом і відновленням пристрою регулювання напруги під навантаженням. Автомати типу АВМ, А - ремонт, регулювання. Вводи маслонаповнені напругою 500 кВ - капітальний ремонт, заміна. Вимикачі повітряні 500 кВ - розбирання, ремонт, заміна дефектних елементів, складання, налагодження. Ізоляція - обмивання під робочою напругою. Роз'єднувачі 500 кВ - огляд, ремонт, вимірювання перехідного опору контактів роз'єднувачів, заміна деталей. Розрядники типу РВМК-330 - заміна, ремонт. Реактор однофазний РОДЦ-60000/500 - капітальний ремонт. Реактори 110 - 500 кВ - капітальний ремонт, сушіння. Схеми відводів - монтаж з підімкненням до вводів і перемикачів. Трансформатори - сушіння у власному бакові індукційним способом, сушіння активної частини методом розбризкування гарячого масла і виморожування вологи на установці "Іній". Трансформатори ТДЦ-400000/330 - капітальний ремонт на місці установлення із сушінням, заміною ущільнення і масла без розбирання активної частини. Трансформатори струму, трансформатори напруги до 500 кВ - капітальний ремонт, заміна. Установка ВМ-1 - складання схеми і проведення дегазації трансформаторного масла для заливання трансформатора з азотним захистом.