Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування теплових мереж 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування теплових мереж 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: детальну будову устаткування, що ремонтується; схеми трубопроводів; класифікацію, технічні характеристики та особливості роботи трубопроводів і арматури великого діаметру і високого тиску, хвильових компенсаторів, насосів; технічні умови на ремонт трубопроводів; методи випробовування арматури; послідовність виконання операцій під час розбирання і складання трубопроводів безканального прокладання; конструктивні особливості спеціального інструменту, пристроїв і устаткування, що застосовуються для ремонту обладнання теплових мереж; правила, прийоми випробовування трубопроводів: основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування; порядок організації роботи ланки; основи електротехніки, механіки, гідравліки, теплотехніки, матеріаловедення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, складання і установлення трубопроводів, арматури, компенсаторів діаметром до 600 мм із застосуванням спеціального інструменту та пристроїв, устаткування і засобів вимірювань; виготовляє шаблони для згинання труб; проводить гідравлічне випробовування устаткування. Здійснює слюсарну обробку деталей за 7 - 10 квалітетами (2 - 3 класами точності) з підгонкою і доводкою. Виявляє дефекти на устаткуванні та усуває їх. Визначає причини і ступінь спрацювання окремих деталей і вузлів устаткування. Виконує складання і установлення збірних бетонних і залізобетонних колодязів для теплових мереж. Підвішує підземні комунікації в місцях перетинів з трубопроводами під час їх ремонту. Виконує складальні, реконструктивні та монтажні роботи середньої складності на трубопроводах, такелажні роботи з вертикального й горизонтального переміщення вузлів та елементів за допомогою вантажопідйомних механізмів і спеціальних пристроїв, проводить випробовування такелажного устаткування і оснащення.

Приклади робіт
Арматура пароводозапірна високого тиску - складання, випробовування на щільність. Засувки - ремонт механічного і електричного приводу. З'єднання фланцеві будь-якого типу - заміна. Канали теплових мереж прохідні, напівпрохідні, непрохідні - ремонт. Компенсатори сальникові - ремонт із заміною деталей і ущільнень, складання. Насоси дренажні - розбирання, ремонт із заміною деталей, складання. Поверхні рознімів - шабрування і притирання. Труби діаметром понад 300 мм до 600 мм - виготовлення фасонних частин, стикування і підгонка кінців труб під зварювання, згинання під будь-яким кутом.