Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "В'язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, маркування та умовне забарвлення проводів, кабелів та шнурів, які застосовує, технічні вимоги до них і правила їх випробування під струмом високої напруги; правила і способи знімання ізоляції, паяння, лудіння, ізолювання та заправлення кінців кабелів, джгутів і шнурів; призначення і застосування припоїв, флюсів та різних ізоляційних матеріалів; принцип роботи та умови застосування простих пристроїв, контрольно-вимірювальних інструментів і приладів, верстатного устаткування, яке застосовує; елементарні знання з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
В'яже за шаблонами прості схемні джгути та кабелі із жорстких і м'яких проводів для радіоапаратури і приладів різного призначення. Знімає ізоляцію з кінців жил кабелів або джгутів, зачищає, лудить та закладає кінці під клеми і наконечники. Виготовляє багатожильні кабелі, шнури з заправленням кінців, установленням колодок, контактних наконечників тощо. Звиває, плете і бандажує проводи з застосуванням устаткування, настроює устаткування. Ізолює кінці проводів, кабелів та шнурів різними ізоляційними матеріалами. Обмотує джгути лакотканиною та хлорвініловою стрічкою з обшиванням текстолінітом, шкірою або брезентом. Обмотує зрощені проводи гумою і готує кабель до вулканізації, здійснює вулканізацію його згідно з технічними умовами та перевіряє після вулканізації на розрив, герметичність, морозостійкість та електричний пробій. Перевіряє ланцюги за схемами та таблицями та усуває виявлені дефекти.

Приклади робіт
Виводи антенні - виготовлення з броньованого кабеля з кріпленням патрубки і ніпеля для з'єднання рації з антеною. Галети намотувальні - ізолювання ексцельсіоровою стрічкою. Джгути - кріплення і знімання бірок, перевірка на коротке замикання та обрив, бандажування кінців і покриття лаком, комбіноване в'язання з м'яких та жорстких проводів. Джгути для освітлення шкал приймачів - в'язання з м'якого проводу. Джгути схемні для телефонних апаратів типу МГС - в'язання. Кабелі коаксіальні - заготівля, в'язання і розбирання за кресленням. Кабелі живлення - виготовлення. Кабелі зі штепсельними розняттями - розбирання кінців та продзвонювання. Кабелі схемні для плат дроселів - в'язання. Кабелі - телевізорів комплектування проводів різних марок у кабель з виведенням кінців за зазначеною довжиною у різних точках кабеля. Котушки реле багатосекційні - остаточне ізолювання і заклеювання кабельним папером, ексцельсіором, целофаном, з прокладанням етикетки згідно з паспортом реле. Котушки силового трансформатора - зачищення, лудіння та закладання виводів. Котушки - укладання пресшпанової прокладки з пелюстками, підмотування та наклеювання вивідних кінців за монтажною схемою. Котушки тороїдальні - заправляння та ізолювання лакошовком, лакотканиною та міткалевою стрічкою. Плетиво - одягання на виті пари і на джгути, протягування джгута у плетиво. Провід екранований високочастотний - розбирання з припаюванням виводів для заземлення. Рукави металеві - різання заготовок за розміром,заправлення кінців проводів у втулки та їх обтискання. Шаблони, імітатори картонні - виготовлення. Шланги: гнучкі до мікрофонних трубок, із чотирижильного мікротелефонного шнура, живлення рації з броньованим обплетенням із шлейфа, для відхильних систем телевізорів - виготовлення. Шнури: з вилкою, мікрофонні, багатожильні; багатожильні номеронабирача для телефонних апаратів - виготовлення. Шнури до переговорних пристроїв з відгалуженнями - виготовлення з підключенням телефонних трубок ларингофона. Шнури різних марок - пістолетне приварювання наконечників.