Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Апаратник приготування брикетної суміші 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування брикетної суміші 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматизованої змішувальної установки, автоматичного пальника, перекачувальних бітумних насосів, компресорних установок, термальної печі та іншого обслуговуваного обладнання; принцип роботи застосовуваних засобів вимірювань; технологічні процеси приготування суміші для брикетування та брикетування; властивості бітуму; схему ланцюга апаратів; рецептуру приготування брикетної шихти; державні стандарти та норми на брикет; основи електротехніки, слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування суміші для брикетування на автоматизованій змішувальній установці. Спостерігає за роботою лагер-танка, перекачувальних насосів. Забезпечує безперебійну роботу термальної печі, контроль за роботою дозувальних пристроїв. Встановлює програми на приготування суміші заданого складу. Спостерігає за станом автоматизованої установки з ваговим дозатором, за бітумопроводом, маслопроводом, паро- та повітропроводом. Здійснює завантаження вугільної шихти та бітуму, вивантажування готової суміші, дотримання температурного режиму приготування брикетної суміші. Подає дизельне паливо в термальну піч та в резервуари печі. Пускає та налагоджує печі відповідно до заданого температурного режиму. Контролює показання засобів вимірювання. Проводить обслуговування компресорної установки, повітряної магістралі змішувальної установки, витратної ємкості бітуму, бітумних насосів. Змащує механізми, заміняє окремі деталі та прилади.