Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Постачальник кріпильних матеріалів у шахту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: види і розміри застосовуваного кріплення та супутніх матеріалів; призначення і будову застосовуваних у роботі такелажних пристроїв, піднімально-транспортного обладнання, правила їх установлення та користування ними; способи кріплення обладнання й інших вантажів на транспортних засобах; способи перевіряння надійності стропувальних снастей; обмеження норм навантаження піднімально-транспортного обладнання і пристроїв; установлену сигналізацію; правила навантаження, розвантажування, транспортування кріпильних та інших матеріалів, правила їх спускання у шахту; габарити транспортних засобів, клітей; сорти, породи і розміри лісових матеріалів; улаштування лісоспускання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Вантажить у вагони, вагонетки та інші транспортні засоби кріпильні, будівельні, мастильні матеріали, запасні частини, труби, рейки, різне обладнання й інші супутні матеріали, постачає їх до стовбурів шахт, устя штольні та інших об'єктів шахтової поверхні, завантажує і розвантажує матеріали вручну, за допомогою блоків, лебідок, домкратів, різноманітних такелажних механізмів і пристроїв у кліті, скіпи. Здійснює спускання матеріалів у шахту. Керує піднімальними механізмами та пристроями. Зточує трос. У разі потреби - супроводжує вантаж до місця вивантаження. Здійснює розмітку та розроблення лісу, розпилювання колод на бруси, пластини й дошки. Відбраковує лісові матеріали. Вивантажує матеріали, обладнання і складає їх у місцях призначення. Ставить вагонетки, що зійшли з рейок. Приймає і подає установлені сигнали.