Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову механізованих естакад; правила регулювання розвантаження гірничої маси на естакадах у відвал; види і розміри застосовуваного кріплення та супутніх матеріалів; основні правила, пов'язані з зарядженням шпурів і свердловин; конструкції дерев'яних споруд; властивості та сорти дерева різних порід; вади дерева і причини його псування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить розвантаження і навантаження гірничої маси на механізованих естакадах, керує механізмами естакади, регулює навантаження і розвантаження. Бере участь під керівництвом підривника в зарядженні свердловин і шпурів, у доставленні вибухових речовин до місця проведення вибухових робіт. Проводить буріння шпурів і підбурків вручну. Виконує підсобно-допоміжні роботи під час буріння стовбурів шахт і шурфів повним перерізом. Підбирає і заготовляє елементи кріплення та опалубки. Виготовляє і ремонтує елементи кріплення для обшивання вентиляційних стовбурів шахт, дерев'яних труб, трапів, люків, драбин, помостів та інших облаштувань ходових відділень гірничих виробок. Обладнує і ремонтує естакади, дозувальні пристрої, виконує інші теслярські роботи на відкритих гірничих роботах.