Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Контролер харчової продукції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера харчової продукції 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: державні стандарти, технічні умови та вимоги до сировини, готової продукції, бочкової, паперової, металевої та скляної тари; методи контролю, види, ознаки і причини дефектів, браку; способи визначення дефектів, виявлення браку та встановлення причин їх виникнення; будову, правила застосування і перевірки точності контрольних приладів, пристроїв, механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде суцільний або вибірковий контроль на різних стадіях виробництва сировини, напівфабрикатів, продукції, тари за об'ємом заповнення, укладання, розмірами, формою, асортименту, сортістю, категорійністю, кондинційністю, чистотою, прозорістю, наявністю сторонніх запахів, включень, герметичністю термозварного целофану на основі зважування, вимірювання, зовнішнього огляду або огляду бочкової тари із застосуванням різних світильників, бракуючих автоматів і відповідності державним стандартам та технічним вимогам. Укладає та упаковує крихку готову продукцію, а також продукцію, яка легко ламається і деформується, у різні види тари. Відбирає проби. Веде облік. Здає продукцію в експедицію, складає приймально-здавальні документи.