* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Сушильник харчової продукції 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сушильника харчової продукції 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесу сушіння і правила його регулювання; будову, принцип роботи обслуговуваного устаткування; правила експлуатації контрольно-вимірювальних приладів; схему комунікацій; технологічні властивості сировини; вимоги до сировини і висушеної продукції; вимоги державних стандартів і технічні умови до якості висушеної продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес швидкісного безперервного підсушування рідини, напівфабрикатів, твердих мас великого об'єму та одержання порошків на розпилювальних і вакуум-сушарних установках різної конструкції, пневматичних сушарках безперервної дії, в сушарках із киплячим і віброкиплячим шаром. Веде процес сушіння сипучих продуктів на сушарках, оснащених реактивним двигуном. Перевіряє стан сушарної установки і насосів. Регулює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів надходження в сушарку газу, пари або підігрітого повітря, температурний режим сушіння. Спостерігає за температурою і тиском масла, яке надходить у турбіну. Регулює факел розпилення в процесі сушіння. Визначає закінчення процесу сушіння. Вивантажує висушений продукт із сушарки і направляє його на наступні операції. Проводить облік кількості одержаної продукції і записує параметри технологічного процесу у виробничому журналі. Готує устаткування до ремонту і приймає його із ремонту. Видаляє нагар із форсунок. Спостерігає за станом механізмів сушарки, чистотою фільтрів. Зачищує сушильну поверхню.