* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Налагоджувальник устаткування у виробництві металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією налагоджувальника устаткування у виробництві металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми машин, установок, верстатів, автоматів, пресів, що обслуговуються; маркування та властивості металів, що обробляються; технічні умови, які встановлені для виготовлення сіток, пружин, ланцюгів; процес намотування дроту, нормалі котушок; особливості налагодження сіткових полотен за сортами, номерами, видами переплетіння; конструкцію спіралей та ножів залежно від розміру комірок сітки; види та призначення плетеної сітки; правила зачищення дроту під час плетіння сітки; будову, призначення та правила застосування контрольно-вимірювального інструменту; правила загострення та установлення різального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує мотальні, пасмозвивальні, канатозвивальні машини, установки та металоткацькі верстати шириною до 2,5 м, що виробляють одинарні, сортові, фільтрові, кручені, комбіновані сітки; різні типи плетільних верстатів для плетіння металевих сіток та пружинонавивальних автоматів та верстатів для навивання, закручування і осадження дротових пружин; пресів та багатоопераційних верстатів з ручним і автоматичним живленням напівфабрикатів для виготовлення привідних, вантажних, пиляльних та тягових ланцюгів. Виконує розрахунки, зв'язані з налагодженням устаткування, що обслуговується. Підбирає робочий та вимірювальний інструмент за технологічною картою. Бере участь в поточному ремонті машин, установок, верстатів, автоматів, пресів, що обслуговуються.