Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник виробництва малотоннажних продуктів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника виробництва малотоннажних продуктів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему одержання германієвого концентрату; режим прожарювання та нейтралізації кислих стоків; правила приготування реактивів; фізико-хімічні константи сировини, що використовується в процесі; методи аналізу стічних вод, продуктів та реактивів, що одержуються в ході процесу; правила роботи з газовими апаратами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва германієвого концентрату. Стежить за освітленням надсмольної води у відстійнику та своєчасно відводить смолу зі сховища. Відбирає проби надсмольної води. Закачує воду в змішувачі та дозує дубовий екстракт. Стежить за роботою згущувачів та накопиченням осаду германієвого концентрату. Фільтрує осад на фільтр-пресах. Здійснює контрольну фільтрацію зливання згущувачів. Очищує фільтр-преси від осаду. Навантажує та транспортує осад у пічне відділення. Контролює температурний режим. Виконує усереднення та дозування. Контролює роботу насосів. Накачує реагенти в напірні баки.