Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Рихтувальник кузовів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією рихтувальника кузовів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та методи правки облицювальних деталей і вузлів кузовів автомобілів та автобусів; способи виявлення і виправлення дефектів; будову інструменту для правки нагрівальних приладів, газових пальників та правила їх регулювання в процесі роботи; способи оплавлення та лудіння деталей і вузлів кузовів; властивості рихтувальних паст, припоїв, пластмас; способи відновлювального ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править під фарбування облицювальні деталі та вузли кузовів автомобілів та автобусів, крім легкових автомобілів і автобусів вищого класу, за допомогою інструменту для правки та з застосуванням олов'яно-свинцевих припоїв, мастик, паст та поліефірних і епоксидних шпаклівок. Готує поверхні зварних місць кузова для лудіння. Лудить та оплавляє деталі та вузли кузовів. Обробляє отвори дверей, навішує та підганяє двері за отворами автомобілів. Вирівнює поясні лінії кузова автомобілів. Виявляє дефекти на поверхнях деталей і вузлів кузовів. Виконує відновлювальний ремонт деталей і вузлів кузовів автомобілів з їх правкою.