Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Рихтувальник кузовів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією рихтувальника кузовів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та методи правки під фарбування облицювальних деталей і вузлів кузовів дослідних та виставочних зразків легкових і вантажних автомобілів та легкових автомобілів і автобусів вищого класу; способи шліфування поверхонь; правила налагодження інструменту для правки; розмічання та виготовлення шаблонів для правки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править під фарбування облицювальні деталі та вузли кузовів дослідних, виставочних зразків легкових та вантажних автомобілів та легкових автомобілів та автобусів вищого класу за допомогою інструмента для правки і з застосуванням олов'яно-свинцевих припоїв і паст. Шліфує поверхні до дзеркальної чистоти з перевіркою за шаблоном. Підбирає технологічні прийоми та їх послідовність під час правки деталей і вузлів автомобілів.