Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Клепальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією клепальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову однотипних пневматичних молотків та пресів, клепальних скоб, простих пристроїв, контрольно-вимірювального інструменту та інструменту для клепання та відрубання; способи клепання під обтиск та потайними заклепками; ступінь нагрівання заклепок та межу вистигання, за якою можна вести процес клепання; розміри заклепок та припуски по довжині; основні відомості про допуски та посадки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче та холодне клепання на клепальних верстатах, пресах, пневматичними молотками або вручну простих металоконструкцій, які працюють під тиском до 300 кПа (3 атм.) заклепками діаметром до 12 мм. Клепає холодними заклепками вручну пневмогідравлічною скобою, пневматичним молотком та на пресі окремі деталі алюмінієвого корпусу із забезпеченням щільності шва. Виправляє дефекти клепання, які виявлені під час гідравлічних випробувань. Визначає якість підготовки шва під клепання.

Приклади робіт
Дійниці - клепання. Драбини, решітки та перила - ручне та пневматичне клепання. Замки люкові та дверні, рамки завантажувальних люків - клепання. Зольники, колони, крани, рами, стропила та труби - клепання ручне або пневматичне щільного шва. Ковзани - ручне або пневматичне клепання. Кожухи та огорожі машин, верстатів, шестерень та ременів - ручне та пневматичне клепання. Кронштейни повітряні, рами внутрішніх панелей дверей, гальмові колодки автомашин - ручне або пневматичне клепання. Кронштейни та інші кріплення, які установлені по внутрішніх перегородках - клепання. Пластини важіля бензонасоса - складання та клепання. Стелажі дюралюмінієві - клепання. Тази - клепання та правка. Термоси металеві - клепання. Ящики різні - ручне або пневматичне клепання.