Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Згинальник труб 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією згинальника труб 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, кінематичні схеми та правила налагодження трубозгинальних верстатів всіх конструкцій; особливості оброблення труб з легованих сталей та сплавів; методи оброблення труб; основні відомості про структурні перетворення в сталях під час нагрівання струмами високої частоти.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складне багатоколінчасте згинання в різних площинах стальних, мідних та інших труб в холодному стані на трубозгинальних верстатах різних конструкцій. Згинає труби з діаметром понад 200 мм з нагріванням струмами високої частоти або в спеціальних печах. Налагоджує верстат для згинання труб різних діаметрів та товщин стінок. Установлює режими нагрівання труб. Читає креслення та схеми складних трубопроводів. Перевіряє згини на спеціальному плазі.

Приклади робіт
Труби паропровідні та водопровідні для електростанцій та турбін всіх марок сталей та діаметром понад 200 мм - згинання багатоколінчасте в різних площинах.