Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник ручним способом 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника ручним способом 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми та способи правки різного металу вручну на плиті та на правильному устаткуванні; способи правки в пристроях складних зварних комплексів та конструкцій з застосуванням шаблонів та за кресленнями; дефекти сферичних площин деталей, способи та прийоми їх виправлення; конструкцію спеціальних та універсальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; температуру нагрівання деталей для різної правки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править ручним способом холодно-штамповані складні та особливо складні деталі та вузли, великі листи, різні труби та відливки в нагрітому та холодному стані, сортовий метал та деталі з жароміцних сталей, титанових та магнієвих сплавів до та після термооброблення на плиті з перевіркою за лінійкою та калібрами, а також особливо складні штамповані деталі з тонколистової сталі з доведенням сферичних поверхонь. Установлює режим правки та нагрівання деталей. Править термічно оброблені складні деталі.

Приклади робіт
Дена сферичні зварні з горловинами діаметром понад 500 мм - правка. Конструкції зварні - правка. Листи ресорні - правка. Лонжерони зварні з двох та більше відсіків - правка. Обшивка фюзеляжу великогабаритна - правка після зварювання. Панелі крила з профілями - правка після зварювання. Панелі фюзеляжу, крила, оперення - правка. Протяжки - правка. Труби довжиною понад 5 м - правка. Шафи холодильні - правка.