Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник ручним способом 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника ручним способом 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: особливості технології правки великогабаритних деталей та вузлів на плиті та правильному устаткуванні; конструкцію пристроїв, які застосовуються, оснастки та контрольно-вимірювальних приладів та інструменту; основи технології металів, допуски та посадки; призначення виробів, які виготовляє, та умови їх роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править ручним способом на плиті, правильному устаткуванні або за шаблонами стапелі особливо відповідальних, великогабаритних та експериментальних деталей та вузлів з жароміцних сталей, титанових та магнієвих сплавів в нагрітому та холодному стані. Править та контролює особливо складні металеві зварні конструкції.

Приклади робіт
Каркаси фюзеляжу, крил - правка після термооброблення. Панелі крила з набором нервюр габариту 3-3,5 м та товщиною 1,5-8 мм - правка після зварювання. Панелі крила з набором стрингерів габариту 1,5-3 м та товщиною 1,5-4 мм - правка після зварювання. Профілі, жолоби різної товщини - правка після термооброблення.