Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник ручним способом 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника ручним способом 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: різні прийоми та способи ручної правки на плиті листового, штабового та профільного металу та штампованих виробів середньої складності; технологічну послідовність правки та укладання виправленого металу; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних та спеціальних пристроїв; правила та режим підігрівання та правки відливок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править ручним способом на плиті в холодному та нагрітому стані прості литі, штамповані деталі та вироби з прокатного та іншого металу за шаблоном, косинцем та лінійкою. Править деталі з листового та профільного металу на плиті за контрольною лінійкою з допустимим зазором понад 1 до 2 мм на довжині 1 м.

Приклади робіт
Валики довжиною до 500 мм - правка. Дена плоскі - правка. Заготовки терпугів, рашпілів та надфілів - правка після відпалу. Кришки та коробки - правка. Педалі ножні різні - правка. Посуд - правка після термооброблення. Пружини сальників (корпусні) - правка. Трубки діаметром до 20 мм - правка. Труби та прутки з кольорових металів та сплавів - правка. Штанги штангенциркулів - правка.