Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Рихтувальник кузовів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та методи правки під фарбування облицювальних деталей та вузлів кузовів вантажних автомобілів та невидових деталей та вузлів кузовів легкових автомобілів; правила підготовки деталей та вузлів кузовів під оплавлення; способи виправлення дефектів; принцип роботи інструменту для правки; причини виникнення внутрішніх напруг та деформацій в зварних деталях, заходи щодо їх запобігання та способи їх усунення; властивості металів, які виявляються під час правки; правила охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править під фарбування облицювальні деталі та вузли кузовів вантажних автомобілів і невидові деталі і вузли кузовів легкових автомобілів за допомогою інструменту для правки. Виконує підгонку вузлів, дверей вантажних автомобілів з доведенням зазорів та місць сполучення. Готує деталі та вузли кузовів легкових автомобілів під оплавлення. Зачищає внутрішні та оплавлені припоєм місця кузовів. Усуває перекоси отворів і кузова в цілому під час відновлення його геометричних форм і параметрів. Ремонтує пошкоджені деталі кузова заміною або шляхом застосування ремонтних вставок із підготовлених деталей кузова або листового металу з наданням йому форми деталі, яку відновлює.