Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст блочного щита керування агрегатами VII група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста блочного щита керування агрегатами (парогенератор-турбіна) VI групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики парогенератора, що обслуговується, барабана-сепаратора, турбіни, турбогенератора і допоміжного устаткування; теплові схеми турбінної установки й технологічний процес виробництва теплової та електричної енергії; режим роботи парогенераторів, барабанів-сепараторів і турбін під час різних навантажень; принципові електричні схеми генератора; принцип роботи засобів вимірювань; допустимі відхилення параметрів у технологічних контурах, що обслуговуються; техніко-економічні показники роботи устаткування; основи теплотехніки, механіки й електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде режими роботи парогенераторів, барабанів-сепараторів, ядерної паровиробляючої установки, турбін і турбогенераторів відповідно до заданого графіка навантаження з блочного щита керування на атомних електростанціях з конденсаційними турбінами одиничною потужністю понад 230 тис.кВт. Здійснює експлуатаційне обслуговування агрегатів та трансформаторів власних потреб, забезпечує їх безперебійну та економічну роботу. Виконує пуск, зупинку, випробовування, опресовування устаткування, що обслуговується, перемикання в теплових схемах блоку. Веде контроль за показаннями засобів вимірювань, роботою автоматичних регулювальників і сигналізації. Ліквідує аварійні ситуації.