Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Старший машиніст енергоблоків VII група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка в галузі управління як старшого робітника та стаж роботи за професією машиніста енергоблока VI групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики, теплові захисти і теплові схеми енергетичного устаткування; режим водних і кислотних промивок устаткування енергоблоків; техніко-економічні показники роботи енергетичного устаткування котлотурбінного цеху; основи теплотехніки, електротехніки, механіки та водопідготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує безперебійну й економічну роботу енергоблоків. Проводить пуск, зупинку, випробування опресування устаткування і перемикання в теплових схемах енергоблоків. Ліквідує аварійні ситуації. Виводить устаткування в ремонт. Підготовляє робочі місця для проведення ремонтних або налагоджувальних робіт. Виявляє і усуває несправності в роботі устаткування. Керує робітниками, які обслуговують енергоблоки.

Спеціалізація
У разі обслуговування енергоблоків потужністю 150 тис.кВт і вище - кваліфікаційні вимоги: неповна вища освіта (молодший спеціаліст); підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста енергоблока VI групи кваліфікації - не менше 1 року.