Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про призначення релейного захисту; про кола захисту, автоматики, керування та їх призначення; правила виконання нескладних робіт з ремонту і обслуговування простої апаратури релейного захисту і автоматики; загальні знання про матеріали, що застосовуються для ремонту апаратури, правила поводження з олійними фарбами і розчинниками: призначення основного слюсарного й монтерського інструменту та прийоми робіт з ним; найменування і призначення простої перевірної та вимірювальної апаратури і пристроїв, що застосовуються для ремонту апаратури і засобів вимірювань; перевірку кіл вторинної комутації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання і складання реле простих електричних засобів вимірювань і апаратури постійного і змінного струму, механічної частини простих реле і засобів вимірювань. Промиває і чистить вузли та деталі засобів вимірювань і апаратури, чистить контакти і контактні поверхні. Виконує прості слюсарні операції з обробки деталей з обпилюванням під розмір. Маркує і здійснює просте пофарбування поверхонь, антикорозійне змащування деталей. Упаковує електровимірювальні прилади і апаратуру для перевезення. Ремонтує і здійснює технічне обслуговування простої апаратури релейного захисту і автоматики, установлює на стендах засоби вимірювання і підключає їх для перевірки під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Виконує монтаж контрольних кабелів і вторинної комутації на панелях і в шафах.

Приклади робіт
Апаратура і прилади - вирізання за розміром стекол, вставляння, укріплення і промазування. Бірки маркування - заміна. Кабелі - розкладання, звільнення від обплетення, зачищення, лудіння і паяння кінців. Коробки затискачів - складання зі зміною затискачів. Кола електричні - перевірка наявності напруги за допомогою вольтметра. Лампи сигнальні і освітлювальні - заміна. Наконечники для проводів - лудіння і паяння. Прокладки, скоби, шайби - виготовлення. Панелі - закладання отворів, установлення лампи, рубильника або реле. Стенди - установлення приладів або реле з підімкненням їх для перевірки і регулювання. Шнури, штепселі, кнопки, мікрофонні трубки - ремонт.