Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту повітряних ліній електропередачі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка з управління та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту повітряних ліній електропередачі 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок, правила експлуатації і проведення профілактичних і ремонтних робіт на діючих високовольтних лініях електропередачі будь-яких напруг; порядок приймання в експлуатацію споруджуваних ліній електропередачі; правила експлуатації складних вантажопідйомних механізмів, такелажного оснащення, терміни і методи їх випробовування, технологію опресування, зварювання і паяння мідних, алюмінієвих і сталево-алюмінієвих проводів; області застосування різних способів зварювання; методи контролю якості зварювання металоконструкцій; технічні умови на лісоматеріали; діючі правила оглядів, профілактичних вимірювань і охорони високовольтних ліній; експлуатаційні допуски; коефіцієнти запасу міцності й норми відбракування опор, проводів, тросів, ізоляторів, контактних затискачів, арматури й розрядників, фундаментів і заземлюючих пристроїв; технологію ремонту дерев'яних, металевих і залізобетонних опор, проводів і тросів, арматури; основні технічні характеристики ремонтно-монтажних засобів і пристроїв, машин і механізмів, що застосовуються для ремонту високовольтних ліній електропередачі; електротехніку, основи механіки; навички практичного надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків, у тому числі способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування, ремонт, монтаж і демонтаж ліній електропередачі напругою 35 кВ і вище із застосуванням спеціальних особливо складних ремонтно-монтажних механізмів, пристроїв, вантажопідйомних машин такелажного оснащення, засобів вимірювань і захисних засобів будь-якої складності. Ремонтує струмоведучі частини устаткування, що знаходиться під напругою. З'єднує проводи термітним зварюванням. Визначає придатність частин і деталей устаткування до їх подальшої експлуатації. Здійснює огляд відбраковування і випробовування такелажного устаткування для його подальшої експлуатації. Забезпечує заходи щодо безпечного проведення робіт. Установлює і знімає захисні заземлення. Виконує за кресленнями і ескізами складні роботи з розбирання, складання, регулювання і випробовування конструкцій, що ремонтуються, і підйомно-транспортних механізмів. Керує роботами на лініях електропередачі напругою 35 кВ і вище і особливо складними вантажно-розвантажувальними роботами, підготовляє робочі місця і допускає бригаду до роботи. Керує підлеглими робітниками.

Приклади робіт
Затискачі з'єднувальні - монтаж методом термітного зварювання. Лінії електропередачі напругою 35 кВ і вище - заміна ізоляторів і арматури, проводів і тросів; заміна проводу на переходах; верхова ревізія проводу; робота з доторканням до проводів, що знаходяться під напругою; забезпечення безпечного проведення робіт. Лінії електропередачі напругою 330 кВ і вище - заміна проводу розщепленої фази. Опори металеві на відтяжках - установлення за допомогою падаючої стріли. Опори ПЛ 110 кВ і вище - заміна під напругою підтримуючих гірлянд. Опори проміжні металеві - складання. Проводи і троси - натягування і кріплення їх на анкерних опорах. Такелажні засоби і пристрої - ревізія і ремонт, виконання складних вантажно-розвантажувальних робіт. Траверси П-подібних дерев'яних опор - заміна за допомогою кронштейнів (перечеплення проводів у горизонтальній площині). Траси ПЛ - розчищення від чагарника хімічним способом. Фундаменти металевих опор - установлення похилих закладних частин і похилих анкерних болтів перед бетонуванням.