Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Обпилювач фасонних відливок 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: найменування та призначення простого контрольно-вимірювального інструменту, що застосовує під час обпилювання; правила затискання деталей в лещатах; принцип дії пневматичних пістолетів, шарошок та абразивного інструменту; місця деталей, які підлягають обпилюванню та поліруванню; найменування та призначення спеціального контрольно-вимірювального інструменту; основні відомості про допуски, посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення); способи заточування простого, середньої складності та складного різального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обпилює та полірує зовнішні та внутрішні поверхні фасонних відливок та деталей з обробленням за 12-14 квалітетами, які не підлягають механічному обробленню, з перевіркою за шаблонами з дотриманням заданих розмірів та додержанням однакової товщини стінок.