Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник формувальних і стрижньових машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника формувальних і стрижньових машин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми різних формувальних машин та автоматів з виробництва оболонкових форм та автоматичних ліній; основні властивості формувальних та стрижньових сумішей; технологічний процес та послідовність виготовлення та складання ливарних форм на автоматичній лінії; правила та заходи формування та складання складних форм; настроювання та регулювання контрольно-вимірювального інструменту; будову різних промислових маніпуляторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує та регулює формувальні машини вантажопідйомністю понад 2500 кг. Налагоджує та регулює піскомети та піскодувні машини, автомати з виробництва оболонкових форм різних конструкцій, устаткування та механізми автоматичних ліній формування. Складає, розбирає, установлює та налагоджує особливо складні моделі. Складає, розбирає, установлює та налагоджує моделі на формувальному столі автоматичної лінії. Бере участь в поточному ремонті та усуває несправності автоматичної лінії. Налагоджує окремі вузли промислових маніпуляторів (роботів) з програмним керуванням.