Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Ливарник вакуумного, відцентрово-вакуумного й відцентрового лиття 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи та режим прогартовувальних, плавильних та індукційних печей вакуумних установок та машин відцентрового лиття, які обслуговує; правила комплектування, завантаження, просування в печі піддонів та вивантаження форм; правила перевірки температури за зонами печей; склад флюсів та розкислювачів, які готує; вимоги до плавильного, розливального інструменту; технологічний режим роботи печі; призначення і правила застосування контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує форми до плавлення, прогартовування. Завантажує та вивантажує форми. Стежить за просуванням піддонів в печі відповідно до технологічного режиму. Ллє прості та середньої складності деталі на машинах відцентрового лиття. Готує плавильний і розливальний інструмент. Готує машини відцентрового лиття та ливникові чаші до заливання, вакуумні установки, електродугові та індукційні печі до плавлення; чистить печі, підготовляє електроди зі спеціального сплаву, завантажує та установлює електроди, готує флюси та розкислювачі, ущільнює завантажувальні люки печі. Установлює графітові та керамічні тиглі та жолобки в печі під керівництвом ливарника вищої кваліфікації. Стежить за показаннями приладів прогартовувальних та плавильних печей.