Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Ливарник металів та сплавів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову плавильних печей, форсунок та кокілів, які обслуговує; сорти та температуру плавлення металу і сплавів; основні види лиття; правила заливання форм та кокілів; температуру металу, який заливає; розташування ливників та випорів; припуски на усадку та механічне оброблення; вимоги до готового литва.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ллє прості та середньої складності деталі в кокіль або в форму. Стежить за ходом плавлення. Забезпечує нормальний хід плавлення та усуває неполадки устаткування, яке обслуговує. Визначає якість відливок за зовнішнім оглядом.

Приклади робіт
Лиття деталей: Бачки, трійники, муфти, гайки для гідропультів скальчастих медичного устаткування. Вкладиші. Втулки. Колеса зубчасті. Обтічники. Підп'ятники. Стакани.