Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер у ливарному виробництві 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера у ливарному виробництві 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи контролю та приймання особливо складних, точних і особливо відповідальних деталей і моделей та способи їх виготовлення; конструкцію та будову різних типів плавильних та електроплавильних печей; способи формування та заливання складних деталей; розташування рознімань та від'ємних частин, ливникових систем, випорів та додатків на особливо складних і унікальних моделях; технологічні процеси та послідовність виготовлення особливо складних моделей та стрижневих ящиків; прийоми розмічування моделей і способи креслення контрольних щитків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає за кресленнями, технічними умовами та ескізами особливо складні, великі і особливо відповідальні відливки, моделі та стрижневі ящики. Контролює та приймає відливки точного лиття. Визначає придатність моделей для формування. Приймає та перевіряє лекальні шаблони для токарних і фрезерних робіт. Перевіряє під час виготовлення скелетних та інших моделей правильність розташування рознімань, ливників, випорів, додатків та відповідність їх перетинів. Розмічає особливо складні моделі та кокілі за кресленнями. Креслить контрольні щитки на особливо складні деталі за модельними кресленнями.

Приклади робіт
Контроль та приймання: Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння потужністю понад 736 кВт (1000 к.с.). Головки блоків циліндрів. Деталі точного лиття. Ковші екскаваторів. Коробки швидкостей розточувальних верстатів. Корпуси коробок зубофрезерних верстатів. Корпуси турбін. Маточини великих пресів масою понад 25 т. Прес-форми, штампи складні і точні. Спіралі турбін потужністю понад 25 000 кВт. Столи зубофрезерних верстатів. Хоботи завалочних машин. Циліндри парових турбін потужністю понад 100 000 кВт. Циліндри рульових машин, гідравлічні коробки, кронштейни гребних валів, ахтерштевні суден.