Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Землероб 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення матеріалів, які входять до складу формувальних та стрижневих сумішей; основні вимоги до формувальних та стрижневих сумішей; правила роботи на ручних і механічних ситах та повітряних класифікаторах; правила керування механізмами для змішування формувальних матеріалів, які обслуговує; найменування матеріалів, які застосовує для приготування сульфітного лугу, графітової пасти, клею, фарби, закріплювачів та різноманітних сумішей; правила зберігання їх та поводження з ними.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує за заданими рецептами формувальні та стрижневі суміші на бігунах або вручну під керівництвом землероба вищої кваліфікації. Просіває розмолоті матеріали і пісок на механічних і ручних ситах. Регулює подавання сумішей з транспортерів у бункери. Підносить формувальну суміш до робочих місць. Підвозить та завантажує в бігуни матеріали для формувальних та стрижневих сумішей. Заготовляє матеріали для приготування сульфітного лугу, графітової пасти, клею, фарби, закріплювачів та різних сумішей для фарбування та виправлення стрижнів і форм.