Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заливальник металу 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань про будову тиглів, ручних ковшів та їх місткість, правила заливання форм та надівання жакетів на форми; будову постійних металевих форм та виливниць; призначення захисного обмазування для постійних металевих форм та його склад; призначення ливників, випорів, додатків та шлаковловлювачів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заливає чавун, сталь або кольоровий рідкий метал з ручних ковшів місткістю до 0,3 т у форми та кокілі для дрібних відливок під керівництвом заливальника вищої кваліфікації. Готує ковші до заливання. Підсушує та підігріває тиглі перед заливанням. Надіває і знімає жакети під час формування в ґрунті. Виконує допоміжні роботи під час розливання металу у виливниці. Виймає зливки з виливниць. Чистить та фарбує металеві форми. Прибирає шлак та відходи металу.