Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заливальник металу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заливальника металу 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: місткість форми, в яку заливає метал; процес заливання різноманітних форм металами різних марок; правила складання форм; будову та розміщення ливників, випорів та додатків; способи випуску газу із форм і стрижнів; правила кріплення форм; температуру та швидкість заливання металу в різноманітні форми і їх вплив на якість відливок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заливає чавун, сталь або кольоровий метал з одного або двох кранових ковшів місткістю понад 5 т в форми і виливниці складних відливок. Заливає метал в форми, які установлені на рушійному конвеєрі та рольгангах, у складні і особливо складні постійні металеві і піщані форми або розливає леговані та високолеговані сталі у виливниці та кокілі. Розливає високолеговані і жароміцні сплави для лиття за виплавлюваними моделями ковшами вручну. Перевіряє готовність до розливання різних ковшів та ливникових систем. Визначає температуру металу, який заливає в форми. Контролює якість відливок.

Приклади робіт
Заливання металу в форми: Балки прокатних станів, які охолоджуються водою. Блоки циліндрів дизелів. Блоки циліндрів паровозів. Вали колінчасті. Головки автозчепів. Горловини конвертерів. Деталі корпусні сільськогосподарських машин. Колектори всмоктувальні і вихлопні. Корпуси великих редукторів. Корпуси турбін і насосів. Лопаті гідротурбін. Маточини комбайнів. Маховики та шківи з діаметром понад 2000 мм, з двома-трьома рядами спиць. Мульди та хоботи завалочних машин. Пальці різального апарату комбайнів. Патрубки турбін. Поршні всіх типів автомобілів. Радіатори опалювальні. Рами дизелів. Станини великих верстатів і прокатних станів. Стояки підшипникові. Траверси та полозки великих верстатів. Щити підшипникові з діаметром понад 1000 мм.