Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заливальник свинцево-олов'янистих сплавів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову однотипних плавильних печей і тиглів; процес заливання та лиття простих і дрібних деталей з свинцю, лудіння поверхонь, які заливає, і процес заливання деталей сплавами, що містять свинець; температуру нагрівання деталей для лудіння та заливання; процес плавлення сплавів, які містять свинець, та лиття його в зливки; процес підготовки деталей і виробів до заливання свинцево-олов'янистими сплавами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заливає та ллє дрібні та прості деталі, вироби з свинцево-олов'янистих сплавів. Виплавляє з литтям у зливки сплави з підшипників та інших деталей. Готує деталі та вироби до заливання свинцево-олов'янистими сплавами. Лудить і цинкує поверхні деталей, які заливає.

Приклади робіт
Кільця сальникові, свинцеві кувалди, пломби - лиття. Підшипники перевідних валів - заливання.