* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заливальник металу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заливальника металу 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову невеликих кранів, жолобів та лійок; ливарні властивості металів, які заливає; правила заливання форм і раціональні заходи установлення вантажів на форми та знімання жакетів з форм; виливниці, які застосовує, додаткові надставки, сифони і проміжні ковші; матеріали, що використовуються для футерування та фарбування жолобів та заливальних лійок; склад фарб, які застосовуються для покриття металевих форм; правила використання підйомно-транспортних засобів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заливає з кранових та ручних ковшів місткістю до 0,3 т чавун, сталь або кольоровий рідкий метал в форми, виливниці або в постійні металеві форми для нескладних та товстостінних відливок. Готує ковші, виливниці та інші розливальні пристрої до заливання. Надіває та знімає жакети різних розмірів під час формування в ґрунті на конвеєрі з заданим ритмом. Контролює температуру металу, який розливає. Виконує роботи помічника під час заливання відливок з кранових ковшів місткістю до 5 т. Визначає за зовнішніми ознаками придатність рідкого металу та орієнтовну температуру під час його заливання.

Приклади робіт
Заливання металу в форми: Бігуни мостових кранів. Блоки канатні, кранові та ланцюгові з діаметром до 500 мм. Виливниці для зливків масою до 300 кг. Вкладиші і кришки підшипникові з діаметром до 150 мм та довжиною до 200 мм. Колодки каркасні гальмові локомотивів. Корпуси плечотримачів медичного устаткування. Маховики та шківи з діаметром до 1000 мм. Опоки без бурту. Патрубки фігурні, циліндри ребристі, кіпові планки з двома роульсами, якорі, клюзи, кнехти. Підшипники армовані рухомого складу. Кришки циліндрів парових насосів з діаметром до 500 мм. П'ятники та підп'ятники рухомого складу. Щити підшипникові з діаметром до 400 мм.